Budeš mi chybět Tome

Nedlouho po mém přestěhování se do USA jsem dostal email. Od Tomáše Krásného. Znal jsem jej už trochu z Prahy, ale nijak blízce jsme do té doby nespolupracovali. Sděloval mi, že je to super, dostal od GfK na jeden rok práci v New Yorku a navrhoval, abychom se spolu co nejdříve sešli a strávili víkend na Manhattanu. Ukážu ti New York, projdeme spolu Manhattan. Přijeď.

Klasický Tomáš. Neváhal jsem ani chvíli a přijel. Od té doby se datovalo naše úzké přátelství, prodchnuté  sdíleným obdivem k New Yorku a k čestnému a profesionálnímu “ dělání byznysu”. A později, po založení internetové stránky Tří Štírů, znásobené společným úsilím o obhajobu faktů v dnešní post-faktické době a o propojování lidí ochotných vzájemně si naslouchat. V tomhle speciálně byl Tomáš mistr nad mistry. Dovedl otevřeně a slušně diskutovat I se svým nejzarytějším ideovým odpůrcem.

Dnešní svět potřebuje více Tomášů Krásných. Více slušných a zásadových byznysmenů, kteří jsou pro dobrý obchodní výsledek ochotni při obchodní večeři třeba “sežrat velblouda”, ale vždy obchodovat čestně a bez přímého propojení s politiky. Celým svým životem, vybudováním jedné z nejprofesionálnějších event-firem ve středoevropském prostoru, veškerou svou prací, neutuchající energiíí, svými nápady, humorem  a nezkrotnou kreativitou pravého Štíra jsi nás všechny Tome každodenně přesvědčoval, že to jde a že to půjde, ať se děje cokoli. A za to Ti patří můj obdiv, moje hluboké uznání a poděkování, moje v úctě a pokoře sklopená hlava.

Budeš mi chybět, příteli, ale zároveň budeš se mnou už navždy.

Miro Hošek, Štír

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.