Báječný svět organigramů

Možná vás to ještě nenapadlo. Není to záležitost, která by byla vidět na první pohled a určitě to není téma, které by hýbalo médii a probíralo se po hospodách či hipsterských kavárnách. Organigramy, organizační struktury, manažerský styl….. Zní to suše, byrokraticky a nudně. A přitom je to jeden ze zásadních stavebních prvků firmy, který toho o ní řekne více, než byste čekali. V českém firemním prostředí je to o to zajímavější, že se u nás potkávají organizační styly doslova z celého světa a my sami nemáme vlastní optimální model, prověřený delší historií. Tedy pokud nepočítáme paranoidní struktury národních a státních podniků z období do roku 1989.

Dovoluji si vám navrhnout jednoduchý test. Zkuste se třeba při rozhovoru s potenciálním novým zaměstnavatelem zeptat, ať vám na organigramu ukáže vaše konkrétní místo v týmu. Komu budete reportovat, kdo jsou vaši kolegové, jaká je vaše pozice v kontextu celé společnosti. Velmi často budete překvapeni – ty nádherné pohádky o hodnotách a firemní kultuře, o samostatnosti a zodpovědnosti se najednou zhmotní do prostého obrázku, který vám odhalí drsnou pravdu. Jste kolečko v soukolí někde v hlubinách s názvem „board minus hodně“. Nebo je vaše místo fakt podstatné a celková struktura ladí s tím, co vám doposud o firmě říkali. Popřípadě je organigram tak zmatený, že usoudíte, že tohle dobrodružství vaší nátuře asi fakt nesedne.

Obdobně lze otestovat samozřejmě i vaši stávající roli ve firmě. Doporučuji. Je to užitečné a poučné.

Při přemýšlení o organigramu si asi stejně jako já uvědomíte, že je vcelku věrným odrazem toho, jaký manažerský (či dokonce vůdcovský) styl ve vaší firmě vládne. Moc se mi líbí text, inspirovaný knihou Richarda Lewise, ve kterém je popsáno a skvěle vizualizováno 24 „leadership styles“ z celého světa – viz zde:

http://uk.businessinsider.com/leadership-styles-around-the-world-2013-12?IR=T&r=US&utm_campaign=5646019a73a6a30acd1074bb&utm_content=56d9aeeed4dbac663a020062&utm_medium=smarpshare&utm_source=linkedin

Doporučuji přečíst…a pak se v klidu zamyslet, jak jsme na tom my, v české kotlině. Český styl v textu zmíněn není. To je logické – ani ne tak proto, že jsme příliš malí, aby se o nás psalo, ale proto, že takový styl neexistuje. Socialistická hierarchie kombinovaná se zákulisním manipulováním (podobná ruskému principu, popsanému v textu) už se naštěstí z našich firem spolu s post-socialistickými soudruhy generálními „říditeli“ vytratila, ale nic nového ji nenahradilo. Nebo lépe řečeno – v jednotlivých firmách ji nahradil styl importovanými zahraničními vlastníky nebo odkoukaný z ciziny či zcela intuitivně vytvořený českými zakladateli, zpravidla metodou pokus-omyl. V našich firmách tak potkáme snad všech 24 stylů popsaných v článku – od striktních orientálních až po vysoce liberální skandinávské.

Zkuste se zamyslet, ve které organizační struktuře pracujete a jaký manažerský styl by vám vlastně nejvíce vyhovoval. Je to docela zajímavá mentální rozcvička. A ve stávajícím (krátkém?) období, kdy je více pracovních míst než lidí ochotných pracovat, je to možná i skvělá možnost přesunout se tam, kde najdete lepší místo v organigramu.

PS: Po letech strávených v socialistickém výzkumáku, ve vlastní firmě specializované na pokusy a omyly, v německé korporaci, v americké firemní centrále, po letech strávených upřímnou snahou řídit lokální týmy od Vídně po Alma-Aty a Johannesburg jsem zjistil, že mi nejvíce vyhovuje norský styl.

Jak jste na tom vy???

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *